Herinneringen aan dominee Antonius Hambrouck

In de Dorpskerk is de komende maanden een kleine tentoonstelling te zien over deze predikant uit Schipluiden, die in 1647 met zijn gezin naar Oost-Indië (Batavia) voer. Hij deed dit op het schip Nieuw Rotterdam, een van de grootste VOC-schepen. In de kerk staat een model van een vergelijkbaar schip, namelijk de Prins Willem. Een dergelijke driemaster stond heel lang op het wapen van Schipluiden. Enige fotopanelen laten herinneringen zien aan ds. Hambrouck in de St. Laurenskerk in Rotterdam, de Dorpskerk van Schipluiden (onder andere het drieluik van kunstenaar Marcel Koeleman) en Fort Zeelandia op Taiwan (Formosa). Bijzonder is een afbeelding van een schilderij met dominee Robertus Junius, een bevriende Delftse predikant, die lange tijd als zendeling op Formosa heeft gewerkt. Hij heeft de predikant van Schipluiden overgehaald om zijn werk op dit Aziatische eiland voort te zetten. Het einde van Hambrouck en zijn gezin was dramatisch vanwege de verovering van Formosa door een Chinese legermacht. Zijn heldhaftig optreden krijgt uitvoerig aandacht in een toneelstuk van Joannes Nomsz. De expositie kan bekeken worden tijdens de openstelling van de kerk op zaterdagmiddag van 13.00-16.00 uur.

In augustus tot en met het Monumentenweekend is in de kerk ook nog een tentoonstelling over het leven en werk van Otto van Egmond te zien.