Kerkenpaden in Midden-Delfland

Op dinsdag 10 maart 2020 organiseert de Historische Vereniging Oud-Schipluiden de lezing ‘Kerkenpaden in Midden-Delfland’, door Jacques Moerman, in het Notenschip, Schoolplein 4 te Schipluiden, aanvang 20.00 uur. 

De kortste weg voor kerkgangers en scholieren was heel lang in ons gebied een voetpad door de polder. Ook marskramers en bedelaars maakten gebruik van kerkenpaden. Hoe zijn deze paden ontstaan, wat werd er voor het onderhoud geregeld en wat is ervan bewaard gebleven? De spreker behandelt achtereenvolgens de Voddijk, paden in de Woudse Polder, de Wennekerkade en Tanthofkade tussen Schipluiden en Delft, het Doelpad, het Dijkpolderpad en het Kralingerpolder- pad in Maasland en ten slotte het Hoefpad in De Lier. Historische bronnen, waar onder oude kaarten, worden afgewisseld met beelden van nu. Het is een boeiend landschapsverhaal.

Download de uitnodiging, in PDF-formaat, aangevuld met mededelingen en historisch nieuws.