Dominee Hambrouck

Het opmerkelijke levensverhaal van Antonius Hambrouck

Dominee Hambrouck neemt afscheid van zijn dochters in Fort Zeelandia. Schilderij van J.W. Pieneman, 1810. Rijksmuseum Amsterdam.
Dominee Hambrouck neemt afscheid van zijn dochters in Fort Zeelandia. Schilderij van J.W. Pieneman, 1810. Rijksmuseum Amsterdam.

Antonius Hambrouck werd in of kort na 1606 in Rotterdam geboren; in 1609 verhuisde hij met zijn familie naar Scheveningen. In 1623 keerden de Hambroucks weer terug in Rotterdam. Vader Hambrouck was niet onbemiddeld. Desondanks was er een beurs nodig om Antonius voor predikant te laten studeren aan de Universiteit van Leiden. Hier leerde hij Anna Vincenten Moij kennen. Op 1 juni 1632 huwde hij met haar in Rotterdam. Enkele maanden ervoor, op 4 april 1632, was hij tot predikant benoemd in Schipluiden.

Lees het hele verhaal over deze dominee die later naar Oost-Indië zou verhuizen en een held werd.

Doe mee als sponsor voor een herinneringsobject in Schipluiden!