Lezing: Vervoer over water

Op woensdag 5 november houdt Jacques Moerman, op uitnodiging van de Historische Vereniging Oud-Schipluiden, een lezing over ‘Het vervoer over vaarten en vlieten in en om Midden-Delfland’.De bijeenkomst vindt plaats in de Hoornbloem, Koningin Julianaplein te Den Hoorn, aanvang 20.00 uur.

Vanaf de Middeleeuwen tot in de zestiger jaren van de vorige eeuw werden de waterwegen van Delfland intensief gebruikt voor het vervoer. Het zeil, de roeiriem, het trekpaard en de vaarboom waren belangrijke hulpmiddelen om de vaartuigen voort te bewegen.In de streek herinneren rolpalen, boogbruggetjes, vaarsloten en jaagpaden nog altijd aan de regionale scheepvaart. Verdwenen zijn de windassen, botenhuizen en secreten langs het water.In de lezing wordt aandacht besteed aan het groentevervoer naar de veiling in Den Hoorn en de vrachtvaarders van Schipluiden. De trekschuitroute van Den Haag via Delft naar Rotterdam en die van Delft naar Vlaardingen/Maassluis komen eveneens uitgebreid aan bod. De spreker gebruikt naast foto’s van huidige situaties ook fraaie afbeeldingen van oude kaarten, prenten en schilderijen. De lezing sluit aan bij het thema van het Monumentenweekend dit jaar, namelijk ‘Op reis’ en bij de tentoonstelling over de trekvaartroute Delft-Maassluis/Vlaardingen in Museum Het Tramstation te Schipluiden. Belangstellenden voor de lezing zijn hartelijk welkom.